Samochodowy oczyszczacz powietrza

Nauczyliśmy się już, że w pomieszczeniach, w których przebywamy, warto zadbać o jakość powietrza. Mamy już oczyszczacze powietrza w biurach i domach, ale zapominamy o jeszcze jednym miejscu, w którym spędzamy dużo czasu – o samochodzie.

Trudno sobie wyobrazić życie bez samochodu. Z auta korzystamy zazwyczaj codziennie, aby dostać się do pracy, zawieść dzieci do szkoły, jadąc na urlop czy w odwiedziny. Z uwagi na częstotliwość podróży oraz czas jaki spędzamy w kabinie samochodu, warto się zastanowić, czy powietrze, którym oddychamy wewnątrz pojazdu jest dobrej jakości. Jeśli nie, to rozwiązaniem jest przenośny oczyszczacz powietrza dla alergika.

 

Czym oddychamy w samochodzie?

Dobra jakość powietrza potrzebna jest wszędzie tam, gdzie spędzamy dużo czasu, czyli w pomieszczeniach. Dlatego oczyszczacze powietrza towarzyszą nam już w domach, w biurach, w budynkach użyteczności publicznej, w przedszkolach, czy szkołach. Jest jednak  jedno miejsce, w którym spędzamy również bardzo dużo czasu, choć raczej nie nazywamy go pomieszczeniem. To nasz samochód. Jedni używają auta do załatwiania spraw, więc po prostu wskakują do niego i wyskakują załatwiając swoje sprawunki. Inni spędzają w nim więcej czasu przemieszczając się godzinami po Polsce, czy Europie. Ci pierwsi narażeni są na większą ilość miejskich spalin, ci drudzy spędzają w zamkniętej kabinie samochodowej wiele godzin dziennie

 

 

Wszystkie współczesne samochody wyposażone są w filtry kabinowe i powietrza, które wyłapują zanieczyszczenia z wpadającego do kabiny powietrza. Jednak po pierwsze, pomijając fakt, że to zazwyczaj podstawowe rozwiązania do czyszczenia powietrza, to żeby właściwie działały trzeba pamiętać o ich regularnej wymianie. Niestety nie wszyscy przestrzegają tej zasady, skupiając się jedynie na okresowej wymianie oleju. Po drugie, nie do końca mamy kontrolę nad zużyciem filtra. Jeśli już co jakiś czas go wymieniamy, to zazwyczaj robi to nasz mechanik. Mało kto wie, gdzie znajduje się taki filtr w konkretnym modelu, jak się do niego dostać, i jak go wyjąć by sprawdzić, czy przypadkiem nie nadaje się już do wymiany. Natomiast, jak wiemy, zanieczyszczenie powietrza czasem jest bardziej, a w innym okresie mniej intensywne i może się okazać, że przez dłuższy czas jeździmy ze zużytym filtrem, bo do okresowego przeglądu zostało jeszcze dużo czasu.

 

Podręczne rozwiązanie

Rozwiązaniem jest oczyszczacz samochodowy. To wygodne, przenośne urządzenie o niewielkich rozmiarach i z wydajnością wystarczającą do efektywnego działania w niewielkiej kabinie samochodowej. Mobilne oczyszczacze powietrza mają swój kompaktowy rozmiar, ale i możliwość podłączenia do gniazdka samochodowego. Z jednej strony pomagają filtrom kabinowym w oczyszczaniu powietrza wewnątrz auta, ale też poprawiają jego jakość. Ma to szczególne znaczenie w samochodzie, bo choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, prowadzenie wymaga ciągłej koncentracji i wyostrzenia zmysłów. Powietrze, które poprawia wydolność naszego organizmu zwłaszcza pod względem intelektualnym bardzo pomaga w kierowaniu, a w związku z tym także w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.

 

 

Dla zdrowia i bystrości umysłu

Przykładem oczyszczacza samochodowego, który nie tylko pomaga oczyszczać powietrze w aucie, ale wpływa na jego jakość poprzez wbudowany jonizator, jest BONECO P50. Wytwarzane przez niego jony ujemne oczyszczają powietrze przyciągając cząsteczki w nim zawieszone. Duża zawartość jonów ujemnych w powietrzu pozytywnie wpływa na nasze zdolności poznawcze, jasność myślenia. Subiektywnie odczuwamy to jak świeżość i rześkość powietrza. Podobną do tej znanej nam z obecność w lesie, czy nad morzem, gdzie naturalnie występuje duża ilość jonów ujemnych w powietrzu.

Dodatkowo wspomniany oczyszczacz samochodowy wyposażony jest w specjalną szufladkę na olejki eteryczne. Dzięki temu, zamiast sztucznego aromatu z odświeżaczy możemy mieć w samochodzie przyjemny zapach pochodzący z naturalnych olejków aromatycznych, które pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie.

 

Tradition